• ZASADY PRZYJĘĆ DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH I KLAS PIERWSZYCH SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. PPOR. RYSZARDA KULESZY W POMIANOWIE W ROKU SZKOLNYM 2024/2025

1. Rodzice dzieci, które uczęszczają do oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2023/2024 składają pisemną deklarację kontynuacji wychowania przedszkolnego (załącznik nr 1) i tylko na jej podstawie dziecko zostanie przyjęte do oddziału przedszkolnego, w terminie od 1 marca do 8 marca 2024r.

2. Do 5 godzinnych oddziałów przedszkolnych przyjmowane są:

- dzieci 6 letnie, objęte obowiązkiem rocznego przygotowania przedszkolnego (urodzone w roku 2018) – załącznik nr 2,

- dzieci 5 letnie, zgodnie z wolą rodziców (urodzone w roku 2019) – załącznik nr 3,

- dzieci 4 letnie, zgodnie z wolą rodziców (urodzone w roku 2020) – załącznik nr 4,

- dzieci 3 letnie, zgodnie z wolą rodziców (urodzone w roku 2021) – załącznik nr 5.

3. Organ prowadzący – Gmina Białogard zapewnia dojazd do oddziałów przedszkolnych dzieciom 6 i 5 letnim zamieszkałym na terenie gminy Białogard.

4. Zgłoszenia dziecka do oddziału przedszkolnego, które nie uczęszczało do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Pomianowie, należy dokonać w terminie od
        4 marca do 20 marca 2024r.

5. Dzieci z poza obwodu przyjmowane są do oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej w Pomianowie tylko wtedy, gdy szkoła dysponuje wolnymi miejscami oraz po przeprowadzeniu rekrutacji, zgodnie z poniższymi kryteriami i liczbą punktów przyznanych tym kryteriom oraz dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia, a także po dokonaniu przez rodziców deklaracji samodzielnego dowozu dziecka do szkoły. Pod uwagę brane są następujące kryteria, za które można uzyskać następującą liczbę punktów:

1. dziecko, którego rodzeństwo kandydata realizuje wychowanie przedszkolne lub obowiązek szkolny w Szkole Podstawowej w Pomianowie – 5 pkt,
        2. dziecko objęte dotychczas opieką w żłobku – 4 pkt,
        3. dziecko obojga pracujących zawodowo rodziców – 3 pkt,
        4. dziecko, którego jeden z rodziców pracuje zawodowo, a drugi stara się o podjęcie pracy zawodowej (jest uczestnikiem odpowiedniego kursu, szkolenia), bądź jest zatrudniony na okres próbny – 2 pkt,
        5. dziecko, którego rodzice uczą się w trybie dziennym albo jeden rodzic uczy się
          w trybie dziennym, a drugi pracuje zawodowo lub przysługuje m u renta z tytułu niezdolności do pracy – 1 pkt.

Dokumentami niezbędnymi do potwierdzenia spełniania przez kandydata kryteriów, o których mowa powyżej, są odpowiednie oświadczenia rodzica kandydata.

6. Do klasy I przyjmowane są z urzędu, na podstawie zgłoszenia rodziców:

- dzieci 7 – letnie, objęte obowiązkiem szkolnym (urodzone w 2017 roku),

- dzieci 6 – letnie, zgodnie z wolą rodziców, jeżeli dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w poprzednim roku szkolnym lub posiada opinię wydaną przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.

7. Dziecko, które zostanie wcześniej przyjęte do szkoły podstawowej, jest zwolnione
        z obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego.

8. Na wniosek rodziców, dyrektor szkoły podstawowej, odracza rozpoczęcie spełniania przez dziecko obowiązku szkolnego o jeden rok.

9. Do wniosku, o którym nowa w pkt 7 dołącza się opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej, z której wynika potrzeba odroczenia spełniania przez dziecko obowiązku szkolnego w danym roku szkolnym.

10. Wniosek, o którym mowa w pkt. 7 wraz z opinią, należy złożyć w sekretariacie szkoły nie później niż do 31 sierpnia 2024 roku.

11. Dziecko, któremu odroczono rozpoczęcie spełniania obowiązku szkolnego, kontynuuje przygotowanie przedszkolne w oddziale przedszkolnym.

12. Organ prowadzący – Gmina Białogard zapewnia dojazd do szkoły uczniom zamieszkałym w obwodzie szkoły.

13. Wnioski o przyjęcie do klasy I (załącznik nr 6) należy składać od 4 marca do 13 marca 2024r. w szkole lub poprzez skrzynkę elektroniczną: szkolapomianowo@gmina-bialogard.pl

14. Dzieci z poza obwodu przyjmowane są do klasy I Szkoły Podstawowej w Pomianowie tylko wtedy, gdy szkoła dysponuje wolnymi miejscami oraz po przeprowadzeniu rekrutacji, zgodnie z poniższymi kryteriami i liczbą punktów przyznanych tym kryteriom oraz dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia, a także po dokonaniu przez rodziców deklaracji samodzielnego dowozu dziecka do szkoły. Pod uwagę brane są następujące kryteria, za które można uzyskać następującą liczbę punktów:

a) rodzeństwo kandydata realizuje obowiązek szkolny w Szkole Podstawowej w Pomianowie – 4 pkt,

b) szkoła jest położona najbliżej miejsca zamieszkania kandydata – 3 pkt,

c) w granicach obwodu szkoły znajduje się miejsce pracy przynajmniej jednego z rodziców kandydata – 2 pkt,

d) kandydat uczęszczał do oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Pomianowie – 1 pkt.

Dokumentami niezbędnymi do potwierdzenia spełniania przez kandydata kryteriów,o których mowa powyżej, są:

- poświadczenie przez dyrektora szkoły na podstawie dokumentacji szkolnej, co do kryteriów określonych w pkt a) i d),

- pisemne oświadczenie rodzica kandydata, co do kryteriów określonych w pkt b) i c).

Deklaracja_kontynuowania_wychowania_przedszkolnego_24-25.docx - załącznik nr 1

Karta_zgloszenia_do_oddzialu_zerowego_2024-25.docx - załacznik nr 2

Karta_zgloszenia_do_przedszkola_5-latek_2024-25.docx - załacznik nr 3

Karta_zgloszenia_do_przedszkola_4-latek_2024-25.docx - załącznik nr 4

Karta_zgloszenia_do_przedszkola_3-latek_2024-25.docx - załacznik nr 5

Wniosek_o_przyjecie_dziecka_do_klasy_I_2024-25.docx - załącznik nr 6

Druki można pobrać w sekretariacie szkoły.