• JESTEŚMY TRZECI W REGIONIE - IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ - piłka ręczna chłopców

• W dniu 22 marca 2023r. reprezentacja chłopców naszej szkoły wzięła udział w Finale Regionu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej rozegranym w Szkole Podstawowej w Mielnie. Oprócz naszej reprezentacji do walki stanęły drużyny SP 18 Koszalin, SP MIelno, SP Szczecinek, SP Sławno, SP Świdwin. Mecze były zacięte i pełne emocji. Swoją determinacją i wolą walki wywalczyliśmy miejsce na podium, zajmując III miejsce w Regionie.

Gratulujemy sukcesu naszej reprezentacji w składzie: Tomasz Majewski, Alan Wójcik, Filip Angrot, Fabian Jałowiec, Gabriel Szczepański, Alan Żak, Szymon Witek, Wiktor Bajcarz, Jakub Kaczmarek.

Małgorzata Gibalska - nauczyciel wychowania fizycznego

• KIERMASZ DLA KOLINA RUSZYŁ!!!

• Wszystkich o dobrym sercu pełnym chęci pomocy, zapraszamy na kiermasz zabawek, pluszaków, książek i innych różności. Cały dochód przeznaczony zostanie na leczenie Kolina, 7-letniego chłopca cierpiącego na guza pnia mózgu. Więcej szczegółów w poprzednim materiale dotyczącym kiermaszu.

• PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

• Już tradycją w naszej szkole stało się witanie wiosny przy wspólnym ognisku. Wszyscy uczniowie i dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z wychowawcami w dniu 21 marca spędzili miłe chwile na świeżym powietrzu, przy wspólnym ognisku.

• AKCJA CHARYTATYWNA DLA KOLINA - KIERMASZ

• POMAGAMY, BO POMAGANIE JEST FAJNE!!!

Drodzy Państwo,

od dnia 21 marca 2023r. do 24 marca 2023r. lub do wyczerpania zapasów, rozpoczynamy kiermasz pluszaków i zabawek.

Koszt jednej zabawki to minimum 5 zł., jednak górnej granicy nie ustalamy

Wszystkie zebrane pieniążki przeznaczone zostaną na leczenie 7-letniego Kolina z Białogardu.

W roku 2020 Kolin, który miał wówczas 5 lat, wcześniej zdrowy, wesoły chłopiec, nagle zaczął mieć problemy z równowagą... Jąkał się, zaczął wymiotować. Po wykonaniu rezonansu magnetycznego okazało się, że Kolin ma guza pnia mózgu. Kolin przeszedł już dwie operacje, jednak potrzebna jest trzecia, która nie może być wykonana w Polsce. Szansa czeka na Kolina w Barcelonie, gdzie lekarze chcą podjąć się operacji. Pomóżmy rodzinie wyjechać do Barcelony i sfinansować operację, bo przecież życie i zdrowie malucha są najważniejsze.

Zachęciamy także Rodziców do zakupu pluszaków lub wrzucania datków do puszki, która podczas zebrań z Rodzicami, w dniu 23 marca 2023r. będzie udostępniona na holu szkolnym.

Jak zwykle liczymy na Państwa zaangażowanie i pomoc, już niejedna wspólna akcja charytatywna pozwoliła nam się przekonać, że potrafimy się zmobilizować i pomóc potrzebującym.

• ZEBRANIE Z RODZICAMI

• Zapraszam Państwa na zebrania z Rodzicami w dniu 23 marca 2023r. (czwartek) o godz.16.00:

- kl. I sala nr 29

- kl. II sala nr 31

- kl. III sala nr 32

- kl. IV sala nr 14

- kl. V sla nr 23

- kl. VI sala nr 10

- kl. VII sala nr 22

- kl. VIIIa sala nr 11

- kl. VIII b sala nr 12.

• MECZ TOWARZYSKI z SP 5 Białogard

• W ramach przygotowań do Rejonowego Etapu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej, reprezentacja naszej szkoły stoczyła towarzyski mecz z uczniami SP 5 w Białogardzie, który zakończył się remisem. SP 5 dziekujemy za gościnę i zdrową rywalizację. Teraz pozostało trzymać kciuki za chłopców, którzy w dniu 22 marca będą reprezentować powiat białogardzki w Milenie

Skład drużyny: Tomasz Majewski, Alan Wójcik, Filip Angrot, Fabian Jałowiec, Alan Żak, Gabriel Szczepański, Szymon Witek, Jakub Kaczmarek.

Jerzy Zasztowt

• IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ - etap rejonowy

• Dnia 15 marca reprezentacja dziewcząt naszej szkoły wzięła udział w Rejonowym Turnieju Piłki Ręcznej. Dziewczyny pokazały się z dobrej strony, walczyły do ostatniego gwizdka. Mimo, że nie zajęliśmy zwycięskiego miejsca, za rok wrócą silniejsze i mocniejsze.

Skład reprezentacji: Hanna Kowalczuk, Zuzanna Stefek, Gaja Kupis, Lena Przydanek, Julia Sawosz, Alicja Frąckiewicz, Oliwia Adamowicz, Wiktoria Rosińska, Nadia Straszak, Lena Gil, Roksana Eizenchart.

• DZIEŃ LICZBY Pi.

• Na całym świecie 14 marca jest Dniem Liczby Pi. Nasza szkoła jak co roku włączyła się w celebrację urodzin stałej Archimedesa. Uczniowie przygotowali galerię prac MIASTA LICZBY Pi. Ogłoszony został konkurs, który polegał na rozszyforwaniu zakodowanych nazwisk matematyków. Zwycięzcami konkursu zostali: Izabela Żak - kl. IV, Agnieszka Medwid - kl. IV, Oliwia Gliszczyńska - kl. VI. Gratulujemy.

Agata Król - nauczyciel matematyki

• BIEG ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

• Dnia 1 marca 2023r. odbył się w naszej szkole Bieg Tropem Wilczym - Bieg Żołnierzy Wyklętych. Chętnych nie brakowało. Bieg odbył się w 3 kategoriach: dziewczęta kl. IV - VIII, chłopcy młodsi kl. IV - VI, chłopcy starsi kl. VII - VIII.

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

dziewczęta: Im. Weronika Gliszczyńska, IIm. Hanna Wołgin, IIIm. Daria Załomska

chłopcy młodsi: Im Adam Klimek, IIm. Bogdan Podolski, IIIm. Mateusz Ochenkowski

chłopcy starsi: Im. Gabriel Szczepański, IIm. Alan Wójcik, IIIm. Stanisław Basarab.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale, a pozostali słodką niespodziankę.

Wszystkim gratulujemy.

Barbara Rój - nauczyciel historii