Nawigacja

 • Niesiemy radość innym

  Niesiemy radość innym

  Uczniowie klas IV – VIII, pod opieką Pani Pedagog, wykonali kartki świąteczne.

  Od wielu lat kartki z najlepszymi życzeniami przekazujemy podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Białogardzie.

 • Warsztaty Bożonarodzeniowe

  Warsztaty Bożonarodzeniowe

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  W dniu 18 grudnia wszyscy uczniowie wzięli udzial w warsztatach bożonarodzeniowych. Zajęcia te mały na celu pobudzenie dziecięcej kreatywności i wyszlifowanie umiejętności manualnych najmłodszych uczestników, połączenie przyjemności z nauką, podtrzymanie tradycji i dostarczenie wielu radości.

  Odbyły się warsztaty Śnieżnej Kuli, podczas których każdy uczestnik wykonał wedlug własnego pomysłu Śnieżną Kulę, w której znalazły się dokładnie te rzeczy, które kojarzą się ze świętami np. choinki, prezenty, bałwanki? Powstały w ten sposób najpiękniejsze kule, które po wstrząśnięciu zamieniały sie w zaśnieżony krajobraz. Będą one z dumą spoglądały spod choinki lub wspaniale prezentowały się na komodzie podczas świąt.

  Odbyły się również warsztaty zdobienia pierników, podczas których uczestnicy dekorowali pierniki według własnego uznania i pomysłu jadalnymi koralikami, różnokolorowymi posypkami i lukrami.

  Podczas warsztatów szczery uśmiech nie znikał z twarzy wszystkich uczniów.

   

 • Mikołajkowy Turniej Sportowy "Sport i zabawa 2018"

  Mikołajkowy Turniej Sportowy "Sport i zabawa 2018"

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  W tym roku po raz kolejny nasza szkoła, korzystajac tym razem z gościnności Gimnazjum w Pomianowie, zorganizowała na ich sali gimnastycznej Mikołajkowy Turniej Sportowy "Sport i zabawa". Organizujemy tą imprezę cyklicznie z okazji Mikołajek. W tegorocznym Turnieju bezkonkurencyjna okazała sie NASZA REPREZENTACJA, zajmując pierwsze miejsce!!!  Drugie miejsce zajęli reprezentanci SP Rogowo i trzecie przedstawiciele SP Stanomino. Każda szkoła otrzymała pamiątkowe puchary i dyplomy oraz nagrody z rąk  Wójta Gminy Białogard, Pana Jacka Smolińskiego, natomiast każdy uczestnik słodki upominek. Wszystkim serdecznie gratulujemy i do zobaczenia za rok.

 • ANDRZEJKI 2018

  ANDRZEJKI 2018

  Świat Magii, pod takim hasłem Samorząd Uczniowski, pod kierunkiem opiekuna , Pani Ewy Wysockiej - Bartniczuk zorganizował Andrzejki w naszej szkole. Były wróżby, przepowiednie a na koniec zabawa andrzejkowa dla wszystkich uczniów.

 • SZTAFETA 100 km na 100 lat

  SZTAFETA 100 km na 100 lat

  Wszyscy uczniowie naszej szkoly, począwszy od klasy I, a skończywszy na VIII, przebiegli w sztafecie 100 km. Wszystko dla Niepodleglej. Uczniowie klas I - III pokonywali odcinek 500 metrów, natomiast uczniowie klas IV - VIII dystans 850 metrów. Po zsumowaniu przebytych przez uczniów dystansów pokonaliśmy dla Niepodległej 100 kilometrów. Wszyscy uczniowie bardzo chętnie zaangażowali się w to przedsięwzięcie. Każdy został uhonorowany pamiątkowym złotym medalem.

  Gościem na naszej imprezie była Pani Alicja Kubiś, sekretarz Gminy Białogard, która bardzo mocno kibicowała naszym młodym biegaczom, trzymała za nich mocno kciuki i dekorowała pamiątkowymi medalami. 

  Po zakończonej sztafecie odbył się ciasteczkowy konkurs - pięcioro uczestników, miało zjeść dziesięć ciastek, w czasie jakim zajęło całej szkole policzenie do 100! Z pozoru konkurs banalny, jednak żadna z osób nie dała rady zjeść 10 sztuk herbatników. Za to radości było co nie miara. 

  Galeria zdjęć oczywiscie w Albumie fotograficznym! Zapraszamy!!!

 • BIAŁO - CZERWONA SZKOŁA

  BIAŁO - CZERWONA SZKOŁA

  Na zakończenie obchodów okrągłej rocznicy odzyskania niepodległości zorganizowaliśmy BIAŁO-CZERWONĄ ŚRODĘ. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele i pracownicy szkoły przyszli w tym dniu ubrani w nasze barwy narodowe. Zdjęcia biało-czerwonych klas można obejrzeć w Albumie fotograficznym.

 • PODSUMOWANIE KONKURSÓW z cyklu BĄDŹ DUMNY - JESTEŚ POLAKIEM

  PODSUMOWANIE KONKURSÓW z cyklu BĄDŹ DUMNY - JESTEŚ POLAKIEM

  Laureaci i wyróżnieni w konkursach, które zostały zorganizowane w ramach obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości:

  KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS I-III "NASZE SYMBOLE NARODOWE":

  I miejsce ZUZANNA GRABCZYŃSKA, kl. II,

  wyróżnienia: DOMINIKA LANGNER, kl. III, JULIA PAC, kl. III, MICHAŁ PŁÓCIENNIK, kl. III, DARIUSZ OBSZYŃSKI, kl. III, ALAN PARTYKA, kl. III, 

  KONKURS FOTOGRAFICZNY "POMNIK PAMIĘCI WALK O WOLOŚĆ POLSKI":

  wyrożnienia: ALICJA PALINOWSKA, kl. V, NIKOLA STASIŃSKA, kl. V, OTYLIA PARTYKA, kl.V, NIKODEM AGAŚ, kl. VI, PRZEMYSŁAW MATCZUK, kl. VI, KRZYSZTOF KOZIAK, kl. VIIIB, 

  KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ:

  wyróżnienia: DOMINIKA KOSOWSKA, AMANDA SZCZEPAŃSKA, MAJA SAKSON, ANGELIKA JAKUBCZYK, wszystkie dziewczęta z klasy V

  KONKURS RECYTATORSKI POEZJI PATRIOTYCZNEJ, kategoria IV - VI

  I miejsce: DOMINIKA KOSOWSKA, kl. V

  II miejsce: AMANDA SZCZEPAŃSKA, kl. V

  III miejsce: MARCELINA PERKOWSKA, kl. IVa

  KONKURS RECYTATORSKI POEZJI PATRIOTYCZNEJ, kategoria VII-VIII

  I miejsce: HANNA KACZMAREK, kl. VIIIB

  II miejsce: JULIA GARLIN, kl. VII

  III miejsce: MAJA RAK, kl. VII

  GRATULUJEMY!!!

  Galeria laureatów oczywiście w Albumie fotograficznym. Zapraszamy!!! 

 • UROCZYSTY APEL Z OKAZJI 100 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

  Dnia 9 listopada 2018r. o godz. 11.05 wszyscy uczniowie i pracownicy naszej szkoły zebrali się na UROCZYSTYM APELU Z OKAZJI 100 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. Punktualnie o godz. 11.11 wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Państwowy, czym dołączyliśmy do akcji "Rekord dla Niepodległej"ogłoszonej przez MEN i Radę Dzieci i Młodzieży przy MEN. Następnie uczniowie klasy VIIIb, wspierani woklanie przez swoich młodszych kolegów i koleżanki z klasy IVa przedstawili przygotowaną inscenizację. W czasie występu dzieci miały okazję przenieść się do czasów historycznych, rozpoczynając swoją wędrówkę od państwa Polan, poprzez Insurekcję Kościuszkowską, zabory, a kończąc na najważniejszej dla każdego Polaka dacie - 1918 roku, czyli roku odzyskania przez ojczyznę suwerenności. Uroczystość wzbogaciły wykonane przez uczniów pieśni patriotyczne.                                                                                                                                                                                        Apel przygotowały Pani Barbara Rój i Pani Ewa Wysocka - Bartniczuk, a o oprawę muzyczną zadbał Pan Andrzej Jórkowski. Fotorelacja z apelu w zakładce Album fotograficzny. Przedstwiamy fragment wspołnie odśpiewanego "Mazurka Dąbrowskiego".

   

 • BĄDŹ DUMNY-JESTEŚ POLAKIEM

  BĄDŹ DUMNY-JESTEŚ POLAKIEM

  Pod takim hasłem w naszej szkole była upamiętniana 100 Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W ramach obchodów jubileuszu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szeregu działań upamiętniajacych tę znaczącą dla każdego Polaka datę. W murach naszej szkoły odbył się konkurs plastyczny dla uczniów kl. I - III "Nasze symbole narodowe", konkurs recytatorski dla klas IV - VIII, podczas którego uczniowie deklamowali utwory o tematyce patriotycznej. Poza tym "szkolna brać" prezentowała swoje zdolności wokalne śpiewając pieśni narodowe, a pasjonaci fotografii przybliżali swoim kolegom i koleżankom miejsca walk o niepodległość Polski. 

  Organizacją konkursów i prawidłowym ich przebiegiem zajęły się Pani Barbara Rój, Pani Ewa Wysocka - Bartniczuk i Pani Bogusława Gajewska.

  Podsumowanie konkursów i ogłoszenie wyników odbędzie się w dniu Biało - Czerwonym (środa, 14.11.2018r.). Galeria zdjęć znajduje się oczywiście w zakładce Album fotograficzny.

 • LAUREACI ETAPU SZKOLNEGO KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH - AWANS DO ETAPU REJONOWEGO

  LAUREACI ETAPU SZKOLNEGO KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH - AWANS DO ETAPU REJONOWEGO

  Konkurs Języka polskiego:

  - Kaczmarek Hanna, kl. VIIIb

  - Lewandowski Patryk, kl. VIIIb

  Konkurs Matematyczny:

  - Lewandowski Patryk, kl. VIIIb

  Konkurs Języka angielskiego:

  - Kaczmarek Hanna, kl. VIIIb

  - Kopak Maks, kl. VIIIb

  Konkurs Geograficzny:

  - Kopak Maks, kl. VIIIb

  - Szczepan Mateusz, kl. VIIIb

  Konkurs Historyczny:

  - Kopak Maks, kl. VIIIb

  Konkurs Wiedzy o społeczeństwie:

  - Lewandowski Patryk, kl. VIIIb

  - Kopak Maks, kl. VIIIb

  Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Terminy konkursów przedmiotowych podane są w Kalendarzu.

 • Jesienne CUDAKI-ZWIERZAKI

  Jesienne CUDAKI-ZWIERZAKI

  W dniach 22 - 24 października w naszej szkole było kolorowo. A wszystko za sprawą uczniowiów klas I - III, którzy wzięli udział w szkolnym konkursie "Jesienne CUDAKI - ZWIERZAKI" pobudającym fantazję i wyobraźnię twórczą dzieci, rozwijającym umiejętności manualne. Uczestnicty mieli za zadanie wykonania figurki, stworka, dziwaka z materiału naturalnego, tj. warzyw, owoców i innych darów jesieni. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w środę, 31 października.

 • NOWOŚCI W NASZEJ BIBLIOTECE SZKOLNEJ

  NOWOŚCI W NASZEJ BIBLIOTECE SZKOLNEJ

  W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, którego celem jest wspieranie bibliotek w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa wsród dzieci i młodzieży, nasza szkolna biblioteka wzbogaciła się o wiele nowości wydawniczych. Wśród nich znalazły się pozycje dla najmłodszych dzieci, jak również dla tych troszkę starszych. Wszystkich uczniów zapraszamy do biblioteki, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.  

 • LEGENDY NA ŻYWO "SMOCZA LEGENDA"

  LEGENDY NA ŻYWO "SMOCZA LEGENDA"

  W dniu 22 października wszyscy nasi uczniowie, począwszy od najmłodszych przedszkolaczków, skończywszy na ósmoklasistach, wzięli udział w inscenizacji przygotowanej na podstawie najbardziej znanaej krakowskiej legendy o Smoku Wawelskim. Spektakl przybliżył uczniom historię Smoka Wawelskiego i kulturę zwiazaną z Krakowem. Poprzez współudział i wspólną zabawę z aktorami dzieciom zostało przypomniane znaczenie uczciwosi, szacunku oraz przyjaźni.

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej

  W dniu 15 października 2018r. uczniowie klasy VIIIb i IVb pod kierownictwem Pani Ewy Wysockiej - Bartniczuk przygotowali dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły przedstawienie niespodziankę pt. "Obyś cudze dzieci uczył...." traktujące o pracy nauczycieli. Śmiechu było co nie miara.

  Pani Dyrektor złożyła wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły podziękowania za trud i pracę, życzenia wytrwałości i dalszej owocnej pracy oraz zadowolenia ze swoich podopiecznych.

  Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły jeszcze raz życzymy Wszystkiego Najlepszego!!! 

 • DRZEWKO NIEPODLEGŁOŚCI

  DRZEWKO NIEPODLEGŁOŚCI

  10 października uczniowie naszej szkoły wraz z Wójtem Gminy Białogard, Panem Jackiem Smoliński, przedstawicielem Nadleśnictwa Białogard, Panem Marcinem Penderem oraz dyrektorem szkoły, Panią Agnieszką Zasztowt, posadzili "Drzewko Niepodległości". Jarząb Pospolity został posadzony na terenie szkoły w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 • Wybory Samorządu Uczniowskiego

  Wybory Samorządu Uczniowskiego

  W dniu 3 października 2018r. Szkoła Podstawowa w Kościernicy zamieniła się w lokal wyborczy. Odbyły się wybory Samorządu Uczniowskiego.

  Kandydaci na Przewodniczącego SU, przekonywali swoich wyborców w kampaniach wyborczych przez ostatnie dwa tygodnie, aż przyszedł ten ważny dzień wyborów, które odbyły się na wzór wyborów państwowych. Była komisja, byli mężowie zaufania, były karty do głosowania i wybory demokratyczne. Uprawnionymi do głosowania byli uczniowie kl. I-VIII oraz nauczyciele. Zaraz po zamknięciu "lokalu wyborczego" nastąpiło obliczenie frekwencji, zliczenie wyników głosowania, sporządzenie protokołu. Wyniki głosowania uczniów ogłosiła Pani Dyrektor Agnieszka Zasztowt.

  Sklad Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019:

  Przewodniczący - KRZYSZTOF KOZIAK

  Zastępca - JULIA GIEC

  Sekretarz - CEZARY STEFEK 

  Nad prawidłowym przebiegiem kampanii wyborczych, wyborów, liczenia głosów czuwały Pani Barbara Rój - nauczyciel historii i wos oraz Pani Ewa Wysocka - Bartniczuk - opiekun SU.

 • 8 Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  8 Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  W dniu 28 września 2018r. w Szkole Podstawowej w Kościernicy obchodzony był VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Cała szkoła zamieniła się w jedną wielką tabliczkę mnożenia. W szatniach, klasach, toaletach i na korytarzach z każdego punktu "zerkały na uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników "tabliczkowe przykłady". W trakcie obchodów uczniowie zostali poddani tabliczkowemu egzaminowi, który na celu miał wyłonienie Szkolnego Eksperta Tabliczki Mnożenia. 

  Do I etapu przystąpili wszyscy uczniowie z kl. III - VIII. Polegał on na rozwiązaniu, w jak najkrótszym czasie i bezbłędnie pięciu przykładów tabliczkowych. Etap ten pozwolił wyłonić Klasowych Ekspertów TM, którzy awansowali do etapu II. Ten etap był już odrobinę trudniejszy, przed uczestnikami stanęły łamigłówki matematyczne. Do II etapu przystąpiło 21 uczniów, spośród których wyłonionych zostało sześciu Szkolnych Ekspertów TM. Zostali nimi: Hanna Kaczmarek, Maciej Czerwiński, Patryk Lewandowski, Oliwier Langner, Borys Kupis, Dominika Langner.

  Serdecznie gratulujemy!!!  

 • UWAGA!!! UWAGA!!! UWAGA!!!

  Od poniedziałku, 10 września, lekcje zaczynamy o godzinie 7.45.

  Godziny jazdy autobusów rano pozostają bez zmian.

  Godziny odjazdów autobusów ze szkoły:

  poniedziałek, wtorek 12.15, 13.10, 15.00

  środa, czwartek, piątek 12.15, 13.10, 14.05.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  W dniu 3 września w Szkole Podstawowej im. ppor. Ryszarda Kuleszy
  w Kościernicy, jak we wszystkich polskich szkołach zabrzmiał pierwszy po wakacjach dzwonek.

  Dyrektor szkoły, Agnieszka Zasztowt, serdecznie powitała uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły.
  W apelu inaugurującym rok szkolny wziął udział Wójt Gminy Białogard, Pan Jacek Smoliński, życząc wszystkim uczniom wysokich wyników
  w nauce, rodzicom zadowolenia z własnych pociech, a nauczycielom zadowolenia z pracy.

  Pani Dyrektor zauważyła, że jeszcze tak niedawno staliśmy w tym samym miejscu, aby podziękować i życzyć sobie udanego wypoczynku. Teraz wróciliśmy po dwumiesięcznej przerwie, opaleni, z uśmiechami na twarzach, ale przede wszystkim wypoczęci i gotowi do dalszej pracy.

  Szczególnie serdecznie przywitała uczniów klasy I, którzy rozpoczynają wspaniałą przygodę edukacyjną, życząc im aby szybko poczuli się w tej szkole dobrze i bezpiecznie i aby starsi koledzy otoczyli ich przyjaźnią i opieką.

  Uczniom uświadomiła, że przed Nimi rok wytężonej pracy, wielu zadań i obowiązków, ale i z pewnością możliwości odnoszenia sukcesów i pokonywania trudności. Jaki będzie ten nowy rok, w największej mierze zależy od samych uczniów, od Ich postaw, motywacji do pracy i podejścia do obowiązku, jakim jest szkoła. Zaznaczyła, że już teraz pracują na swoją przyszłość, a nauczyciele starają się Ich wspierać w tym zadaniu
  i pokazywać odpowiednią drogę.

  Pani Dyrektor chciałaby, aby priorytetowym zadaniem dla uczniów było osiąganie jak najwyższych wyników
  w nauce, zarówno z poszczególnych przedmiotów, jak i na egzaminie ósmoklasisty, osiąganie sukcesów
  w konkursach, godne reprezentowanie szkoły w każdym miejscu i każdej sytuacji oraz rozwijanie zainteresowań
  i zdolności, które przecież każdy posiada. Przypomniała, że muszą pamiętać, że uczniami są nie tylko w szkole, ale także kiedy przebywają na boisku, na wycieczce, podczas zabawy i wszędzie obowiązują takie same zasady zachowania.

  Na koniec życzyła wszystkim uczniom, aby czas spędzany w szkole był radosny, ale i pracowity, bo wtedy osiągniecie dużo sukcesów. Nauczycielom życzyła jak najmniej kłopotów,  problemów z uczniami, zdrowia
  i wielu powodów do satysfakcji. Rodzicom zaś zadowolenia ze swoich dzieci, dobrej współpracy ze szkołą,
  z nauczycielami, wychowawcami oraz dyrekcją.

strona:

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. ppor. Ryszarda Kuleszy w Kościernicy
  Kościernica 28
  78-200 Białogard
  NIP: 672-208-27-08
 • +48 94 3122399

Galeria zdjęć