W dniu 29 maja uczniowie klasy VIII, przy muzyce i świetnej zabawie, podczas BALU ÓSMIKLASISTY, świętowali zakończenie pewnego etapu w swoim życiu, zakończenie szkoły podstawowej.
A. Koprowicz - wychowawca kl. VIII
W dniu 29 maja uczniowie klasy VIII, przy muzyce i świetnej zabawie, podczas BALU ÓSMIKLASISTY, świętowali zakończenie pewnego etapu w swoim życiu, zakończenie szkoły podstawowej.
A. Koprowicz - wychowawca kl. VIII
W dniu 28 maja w Szkole Podstawowej nr 3 w Białogardzie odbył się XX Jubileuszowy Międzypowiatowy Konkurs Języka Angielskiego pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Białogard. O najwyższe noty walczyli uczniowie z dziewięciu szkół podstawowych. Konkurs, co roku, stanowi doskonałą okazję do sprawdzenia przez uczniów swoich umiejętności językowych, zdobycia wspaniałych nagród oraz rozwijania pasji. Wydarzenie, jak zawsze przebiegło w miłej atmosferze i było zarówno zabawą i formą rozrywki, jak i sposobem na podniesienie kompetencji językowych oraz zdrową rywalizacją między uczniami wielu szkół.
Naszą szkołę reprezentowali:
Milena Kreser z kl. IV,
Tomasz Galant z kl. V, który zajął III miejsce w swojej kategorii
Fabian Gryga z kl. VI
Martyna Ochenkowska z kl. VII
Piotr Angrot z kl. VIII
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!
A.Koprowicz - n-l j.angielskiego
26 maja nasi najstarsi uczniowie mieli okazję spotkać się z przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacji w Kołobrzegu. W ramach doradztwa zawodowego uczniowie zostali poinformowani o szkołach ponadpodstawowych, w których prowadzony jest nabór do klas mundurowych (OPW), nad którymi nadzór merytoryczny sprawuje Ministerstwo Obrony Narodowej. OPW realizuje kształcenie ogólne, zgodne z podstawą programową oraz program szkolenia z zakresu przygotowania wojskowego.
M.Giblaska - droadca zawodowy
W dniu 21 maja uczniowie klasy VIII w ramach doradztwa zawodowego wzięli udział w Dniu Kadeta w Prywatnym Centrum Edukacyjnym "Szkoły Sukces" w Białogardzie, święcie młodych ludzi, którzy swoją postawą pokazują, czym są odpowiedzialność, odwaga i wspólne działanie.
Były quizy językowe, strzelnica wirtualna i pneumatyczna, samoobrona, pokaz musztry paradnej, teatr, przypinki, bransoletki, warkoczyki, wypalanie w drewnie, stanowiska geograficzno-biologiczne, konkurencje mundurowe, profesjonalna fotobudka i wiele, wiele innych atrakcji, przy których nauka spotkała się z dobrą zabawą.
A do tego wspólne grillowanie, wojskowa grochówka, frytki i popcorn!
Było głośno, radośnie i aktywnie. Taki Dzień Kadeta będziemy wspominać jeszcze bardzo długo!
Dziękujemy za zaproszenie!
A. Koprowicz - wychowawca kl. VIII
Uczniowie klasy 7 naszej szkoły wzięli udział w lekcji bibliotecznej zorganizowanej w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pomianowie, pt. "Rok 2026 rokiem..."
Dziękujemy za zaproszenie i wspólnie spędzony czas.
E. Wysocka - Bartniczuk - n-l j.polskiego
Egzamin Ósmoklasisty za nami…Teraz czas składania podań do szkół ponadpodstawowych i oczekiwanie na wyniki …Trzymamy kciuki !
W dniach 6.05. - 7.05.2026r. męskie reprezentacje naszej szkoły rozegrały w Karlinie powiatowe mistrzostwa Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodziezy Szkolnej w piłce nożnej. Frekwencja była bardzo wysoka, bo udział wzięło 9 reprezentacji. Drużyny były podzielone na 3 grupy po 3 zespoły. Niestety ani drużyna młodsza, ani drużyna starsza nie zakwalifkowała się do dalszych rozgrywek. Wyciągamy wnioski na przyszłość i trenujemy dalej.
Skład drużyn:
Młodsza: F.Lewandowski, O.Straszak, A.Stolarczyk, G.Mroczek, M.Orzechowski, A.Michaliszyn, B.Grobelski
Starsza: E.Wójcik, M.Ochenkowski, A.Klimek, P.Angrot, F.Krzemiński, J.Zimny. M.Wrótniak
M.Gibalska - n- l wychowania fizycznego
Z okazji 235 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 mjaw naszej szkole odbył się uroczysty apel, który miał na celu upamiętnienie jednego z największych wydarzeń w historii Polski.
Uczniowie klasy I przygotowali część artystyczną, w której przypomnieli okoliczności powstania Konstytucji oraz jej znaczenie dla rozwoju państwa i społeczeństwa. Podczas apelu nie zabrakło patriotycznycb pieśni wierszy, które wprowadziły zgromadzonych w podniosły nastrój. Była to doskonała okazja do refleksji nad wartosciami takimi jak: wolność, odpowiedzialność i troska o wspólne dobro.
Zapraszam do obejrzenia występów:
061c012f-7146-415f-bbc6-939bb368b5f2_2.MP4
b7ea00e2-79ba-4dd3-8bae-00f6d05b8f7f.MP4
64154c85-66e9-4f08-8a9c-3df286ac3591_2.MP4
cd32c75f-dcaf-4b13-974f-29f7f15e5551.MP4
Barbara Rój - n-l historii
27 kwietnia uczniowie kl. I i IV wybrali się na wspólną wycieczkę edukacyjną, podczas której odwiedzili Sąd Rejonowy w Białogardzie i Urząd Pocztowy - główny budynek Poczty Polskiej, również w Białogardzie.
W sądzie uczniowie zobaczyli salę rozpraw i dowiedzieli ię na czym polega praca sędziego. Bardzo ciekawa była również wizyta na poczcie, gdzie uczniowie z bliska przyjrzeli się pracy urzędników pocztowych.
Był to dzień pełen praktycznej wiedzy.
S.Lewkowicz
Dnia 29 kwietnia 2026r. na boisku przy Szkole Podstawowej nr 3 w Białogardzie odbyły się Igrzystka Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej dziewcząt. Nasza reprezentacja piłkarek nożnych pokonała drużyny z SP 1 Białogard, SP 5 Białogard, SP Karlino i SP Daszewo, zdobyjąc tym samym Mistrzostwo Powiatu Białogardzkiego i awans do etapu rejonowego, który odbędzie się już 15 maja 2026r. w Sławoborzu. Gratulujemy i trzymamy kciuki.
Skład zwycięskiej drużyny: Martyna Ochenkowska, Julia Sawosz, Julia Klaczkowska, Roksana Eizenhart, Nadia Straszak, Lena Bielińska, Wiktoria Galwieło, Natalia Kata i Izabela Żak.
Małgorztata Gibalska - n-l wychowania fizycznego
Dnia 15 kwietnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Stanominie odbyły sie gminne eliminacje konkursu recytatorskiego "Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne 2026".
Uczniowie recytowali wiersze wybranych przez siebie poetów kształcąc w ten sposób kulturę żywego słowa.
Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami oraz upominkami.
Dwoje uczniów naszej szkoły: Kacper Kłys z kl. IV i Lena Gruszczyńska z kl. VII awansowało do dalszego etapu konkursu i będą nas reprezentować na szczeblu powiatowym. Życzymy im powodzenia!
Ewa Wysocka - Bartniczuk - n-l j.polskiego
25 kwietnia 2026r. odbyły się Powiatowe Mistrzostwa LZS w Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych, w których uczniowie naszej szkoły zdobyli I miejsce w klafyfikacji drużynowej.
Małgorzata Gibalska - n-l wychowania fizycznnego
Od czterech lat aktywnie uczestniczymy w Interdyscyplinarnym Programie Edukacji Medialnej „Kino Szkoła”. W tym roku szkolnym wzięliśmy udział w następujących prelekcjach połączonych z projekcją polskiej i światowej sztuki filmowej:
DZIECKO W KUCHNI - OD ZAKUPÓW DO OBIADU / MOJA RODZINA I JA / RÓŻNIMY SIĘ OD SIEBIE I TO JEST CIEKAWE kl. 0 - I
CYFROWY BOHATER – JAK UŻYWAĆ TECHNOLOGII, ABY CZYNIĆ DOBRO? / ŚWIĘTA CZAS DOBRYCH UCZYNKÓW / RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ – WSPÓŁPRACA ZAMIAST RYWALIZACJI kl. II - III
DLACZEGO WARTO SIĘ UCZYĆ? / JESTEŚMY RÓŻNI – I TO JEST SUPER! kl. IV - VI
HEJT SAM NIE ZNIKNIE. JAK ROZPOZNAĆ I ZATRZYMAĆ CYBERBULLYING? / SZTUCZNA INTELIGENCJA – WRÓG CZY PRZYJACIEL? kl. VII - VIII
Projekt w którym uczestniczymy wpływa na wszechstronny rozwój kompetencji uczniów. Jest objęty Honorowym Patronatem Minister Edukacji.
Pedagog szkolny
Beata Myczka
Powered by aSc EduPage