• Wesołych Świąt

• Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim Uczniom, ich Rodzinom, Pracownikom, Emerytom i Przyjaciołom naszej szkoły, aby tegoroczne święta były wspaniałym czasem spędzonym w rodzinnym gronie, wolnym od zmartwień, przepełnionym radością, uśmiechem i życzliwością.

Agnieszka Zasztowt - dyrektor Szkoły Podstawowej w Pomianowie

• Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku

• Dnia 19.12 klasa VII wybrała się na „Jarmark Bożonarodzeniowy” do Gdańska, poczuć magię świąt, zakupić prezenty i spróbować smakołyków w postaci „jabłka w czekoladzie 😋”
            Korzystając z okazji przeszliśmy się po starówce podziwiając najpiękniejsze zakątki miasta .
            Iluminacje świetlne wprowadziły nas w bardzo świąteczny nastrój 🎅🏻.

Małgorzata Gibalska - wychowawca.

• Jarmark Bożonarodzeniowy w Poznaniu

• W powietrzu czuć już atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, a wizyta na bożonarodzeniowym jarmarku jeszcze ją bardziej nasyca. W środę, 13 grudnia uczniowie klasy VIII we wczesnych godzinach porannych wsiedli do pociągu i pojechali na jarmark do Poznania, na którym poszukiwali śladów nadchodzących świąt, podziwiali iluminacje świetlne, panoramę Poznania oglądali z diabelskiego koła, zawitali na lodowisku. Przez cały pobyt w Poznaniu z twarzy nie schodził uśmiech, zatem wyjazd należał do udanych.
            G. Mazur - wychowawca

• Święta tuż, tuż …

• W oczekiwaniu na święta dzieci z klas 2 wspólnie wypiekały pierniczki. Jak zawsze dzieci  bardzo chętnie brały czynny udział w zajęciach. Z ogromnym zaangażowaniem ugniatały, wałkowały, oraz wykrajały różne kształty z ciasta.  Zapach pieczonych pierniczków roznosił się po całej szkole. Pozostało jeszcze lukrowanie przepysznych ciasteczek.

Sylwia Lewkowicz

• Czym jeździ współczesny św. Mikołaj? -konkurs plastyczny

• Dnia 6 grudnia 2023r. odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pt. "Czym jeździ współczesny św. Mikołaj", na który wpłynęło 8 prac. Złożyli je:

- Stefek Igor - kl. "0"

- Olszewski Szymon - kl. I

- Olszewska Julia - kl. II

Jarmarczyk Zuzanna - kl. II

- Ciołek Michalina - kl. II

Kreser Milena - kl. II

- Żak Izabela - kl. V

- Budner Martyna - kl. VIII.

Autorzy wszystkich prac otrzymali nagrody. Dziękuję uczestnikom konkursu za udział, gratuluję pomysłowości oraz zapraszam do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez opiekuna  biblioteki.

Grażyna Mazur

• MIKOŁAJKI 2023

• Jak co roku, tak i w tym, tradycji stało się zadość. Nasza szkoła stała się po raz kolejny gminnym centrum Mikołajkowym. Uczniowie naszej szkoły wraz z gośćmi ze Szkoły Podstawowej w Rogowie wspólnie się bawili, zdrowo rywalizowali w wyścigach rzędów i nawiązywali nowe znajomości. Mikołajkowy Turniej Sportowy otworzyła Pani Dyrektor - Agnieszka Zasztowt wraz z Wójtem Gminy Białogard - Panem Jackiem Smolińskim życząc wszystkim dzieciom - i tym małym, i tym troszkę większym, i tym całkiem dorosłym dobrej zabawy oraz bogatych prezentów od Mikołaja.
            Podczas rozgrywek przez cały czas towarzyszył uczestnikom św. Mikołaj, który chętnie fotografował się z dziećmi. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek, a następnie usiedli do zdjęcia w grupie w kształcie serca, które zostało przesłane św. Mikołajowi, aby pamiętał o nas w przyszłym roku i znowu spotkał się z nami w murach naszej szkoły.

P.S. W Albumie fotograficznym do końca tygodnia uzupełniane będą zdjęcia z Mikołajkowego Turnieju Sportowego.

Małgorzata Gibalska

• NOWY SZTANDAR SZKOŁY

• W związku ze zmianą w 2019r. siedziby szkoły, zmieniła się również jej nazwa. Chcielibyśmy zakupić nowy sztandar szkoły z właściwą nazwą miejscowości. Zbieramy środki na jego zakup. Gdyby ktoś z Państwa chciał wspomóc nas w zbiórce to serdecznie zapraszamy.

Pieniążki można wpłacać w sekretariacie szkoły lub na konto Rady Rodziców.

W przypadku chęci wsparcia szkoły w postaci DAROWIZNY na SZTANDAR SZKOŁY, prosimy w tytule wpłaty wpisać "SZTANDAR SZKOŁY".

Konto RADY RODZICÓW:

Bank Spółdzielczy w Białogardzie nr konta 60 8562 0007 0004 1553 2000 0010

Z poważaniem - Agnieszka Zasztowt, dyrektor szkoły

• ANDRZEJKI

• Dnia 30 listopada br. dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie naszej szkoły bawili się podczas wykonywania tradycyjnych wróżb andrzejkowych.

W tym dniu hol szkolny zamienił się w salę magii. Uczniowie i pracownicy szkoły mieli okazję dowiedzieć m.in. się jaki zawód będą wykonywać w przyszłości, poznać imię swojego wybranka/swojej wybranki i zjeść smaczne ciastko z wróżbą. Zwięczeniem magicznego dnia była wspólna zabawa podczas Andrzejkowej dyskoteki

Dzień był pełen emocji, wszyscy świetnie się bawili :)

E. Wysocka - Bartniczuk - opiekun S.U.

• KIERMASZ CIAST

• W dniu 30 listopada odbył sie w naszej szkole "Kiermasz ciast". Szkolny hol od rana pachniał przyniesionymi przez uczniów i rodziców wypiekami, wszystkie były pyszne.

Dochód z kiermaszu, w wysokości 1600,00 zł. przekazany zostanie na zakup nowego sztandaru szkoły.

Serdeczne podziękowania kieruję do rodziców, którzy dostarczyli wypieki.