Wszystkim Uczniom, ich Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom i ich Rodzinom oraz przyjaciołom szkoły życzę, aby nadchodzące święta Wielkanocne upłynęły w zdrowiu, spokoju i rodzinnej atmosferze.
Agnieszka Zasztowt - dyrektor szkoły
Wszystkim Uczniom, ich Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom i ich Rodzinom oraz przyjaciołom szkoły życzę, aby nadchodzące święta Wielkanocne upłynęły w zdrowiu, spokoju i rodzinnej atmosferze.
Agnieszka Zasztowt - dyrektor szkoły
Zuzanna Grabczyńska, uczennica klasy 7, w I Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt. "Kolorowe okno na moje miasto - zabytki sakralne - witraż", którego organizatoremm była Szkoła Podstawowa nr 11 w Szczecinie, a honorowy patronat nad konkursem objął Wojewoda Zachodniopomorski, Kuratorium Oświaty w Szczecinie oraz Arcybiskup Metropolita Szczecińsko - Kamieński zdobyła III miejsce w kategroii uczniów klas 6-8. Serdecznie gratulujemy.
Barbara Rój - nauczyciel plastyki
Zuzanna Grabczyńska, uczennica klasy 7, drugi rok z rzędu zdobyła I miejsce w konkursie plastycznym "Wielkanocne Jajo", którego organizatorem jest Biblioteka V L.O. w Koszalinie. Serdecznie gratulujemy!.
Barbara Rój - nauczyciel plastyki
W dniu 26.03.2024 uczniowie naszej szkoły przeżyli fantastyczną przygodę biorąc udział w Konkursie Wiedzy o krajach niemieckojęzycznych – Szwajcaria – serce Alp, geografia, kultura (słynne postacie, atrakcje turystyczne, ciekawostki) w Zespole Szkół Rolniczych CKZ im. Stefana Żeromskiego w Świdwinie. Razem z Panią Grażyną Mazur i Moniką Chadeja-Tomaszewską i naszymi niesamowitymi uczniami pojechaliśmy do Świdwina pociągiem. Nasi reprezentanci Izabela Żak klasa 5, Eva Havruk klasa 7, Julia Krasecka oraz Jakub Kaczmarek z klasy 8 spisali się rewelacyjnie. Efektem czego były wysokie miejsca, co stanowi powód do dumy i motywację do dalszego rozwoju 😊
Atmosfera panująca na miejscu była niezwykle inspirująca. Konkurs nie tylko umocnił naszą wiedzę, lecz dostarczył również dużo niezapomnianych doświadczeń oraz wzbogacił nas o nowe perspektywy na temat krajów niemieckojęzycznych. Wierzę, że ta wyjątkowa przygoda zostanie na długo zapamiętana przez naszych uczniów.
Izabela Żak – III miejsce
Jakub Kaczmarek – IV miejsce
Julia Krasecka – wyróżnienie
Nauczycielka języka niemieckiego
Monika Chadeja-Tomaszewska
W dniu 22 marca uczniowie klasy drugiej i szóstej wybrali się pociagieem na wycieczkę do Świdwina, gdzie zwiedzili średniowieczny zamek rycerski oraz odwiedzili Centrum Nauki CORDIS - miejsce zdobywania wiedzy i nauki poprzez różnego rodzaju doświadczenia. W wędrówce po zamku towarzyszyła pani przewodnik, która zapoznała dzieci z historią zamku oraz podzieliła się ciekawostkami dotyczącymi średniowiecznej warowni. Wycieczka dostarczyła wiele emocji i wrażeń.
Fotorelacja z całego wyjazdu znajduje się w Albumie fotograficznym.
Sylwia Lewkowicz, Aneta Koprowicz - wych. kl. II I VI
Na zajeciach pozalekcyjnych z matematyki uczniowie wykorzystywali długopisy 3D do zbudowania figur osiowosymetrycznych (motyl) oraz modelu sześcianu. Długopis 3D to świetne urządzenie do angażowania uczniów, poprzez praktyczne zastosowanie matematyki, w projektach.
Agata Król - nauczyciel matematyki
Pierwszego Dnia Wiosny w szkole było kolorowo i wesoło, jednym słowem wiosennie. Chętni uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności w szkolnej Mini Liście Przebojów 2024.
Bogusława Gajewska - nauczyciel j.polskiego
Święto matematyki w naszej szkole.
Za nami tydzień, który upłynął na świętowaniu królowej nauk. Wybór dat nie jest przypadkowy, albowiem 12 marca obchodzimy Ogólnopolski Dzień Matematyki, a 14 marca Dzień liczby Pi. Mieliśmy okazję odkrywać piękno matematyki i bawić się jednocześnie.
Uczniowie stawali przed różnymi wyzwaniami.
• Uczniowie klasy 4 stworzyli własną kolorową wersję liczby Pi.
• Klasa 5 zbudowała diagram słupkowy Pi.
• Dziewczynki i chłopcy z klasy 6 zrobili parkietaż z liczby Pi
• Uczniowie klas 7-8 „kroili ciasto Pi”.
18 marca reprezentacje klas 4-8 spotkały się w SZTAFECIE ZADANIOWEJ Z MATEMATYKI. Rozwiązywali rebusy, łamigłówki, ciekawe zadania dopasowane do grupy wiekowej. Szkolnym MISTRZEM została reprezentacja klasy 4. GRATULUJEMY!
21 marca chętni uczniowie przystąpili do MIĘDZYNARADOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO „KANGUR” 2024.
Każdy znalazł coś dla siebie.
Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie.
Już planujemy zadania na przyszły rok, bo „matematyka jest πękna”.
Agata Król - nauczyciel matematyki
W dniach 11 - 15 marca 2024r. reprezentacje dziewcząt i chłopców grały w finale regionalnym w piłkę ręczną. Obie drużyny zaprezentowały się z bardzo dobrej strony, finalnie zajmując IV miejsca.
Skład drużyny dziewcząt: Julia Sawosz, Julia Klaczkowska, Nadia Straszak, Wiktoria Rosińska, Lena Gil, Lena Bielińska, Wiktoria Galwieło, Natalia Kata.
Skład drużynr chłopców: Eryk Wójcik, Piotr Angrot, Fabian Lipczyński, Jakub zawadzki, Jan Zimny, Filip Lewandowski i Olaf Straszak.
Małgorzata Gibalska - nauczyciel wychowania fizycznego
8 marca na żeńską część naszej społeczności czekała niespodzianka przygotowana przez chłopców z klas IV - VIII. Chłopcy zaprezentowali się w tańcu "Jezioro Łabędzie" oraz zaśpiewali piosenkę Eugeniusza Bodo "Baby, ach te baby". Dziewczęta oraz kobiety naszej szkoły były bardzo zaskoczone i ucieszone przygotowaną niespodzianką.
Jak co roku, w dniu 1 marca wzięliśmy udział w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym". Cieszymy się, że ten bieg cieszy się dużą popularnością, ale `wyciężcą może być tylko jedna osoba. W tym roku najlepszymi okazali się:
kat. kl. III - IV: Oliwia Biwan, Filip Lewandowski,
kat. kl. V - VI: Julia Sawosz, Adam Klimek,
kat. kl. VII - VIII: Hanna Wołgin, Stanisław Basarab.
Gratulacje!
Barbara Rój, Małgorzata Gibalska
W naszej szkole z inicjatywy rodziców i uczniów kl. VII zorganizowana została zbiórka pt. "Grosz na sztandar". Akcja była dużym, pozytywnym zaskoczeniem. Uczniowie chętnie przynieśli grosiki, a jeszcze chętniej pomagali w segregacji i liczeniu. Całej społęcznosci szkolnej udało się zebrać 550 zł. Brawo!!!
Małgorzata Gibalska - wychowawca klasy VII
W dniu 7 marca 2024r. (czwartek) zapraszam Państwa na spotkanie wychowawców/nauczycieli z rodzicami.
15.30 - spotkanie z wychowawcami oddziałów przedszkolnych
16.00 - spotkania z wychowawcami klas I - VIII (klasa I - sala nr 31, klasa II - sala nr 29, klasa III - sala nr 32, klasa IV - sala nr 11, klasa V - sala nr 14, klasa VI - sala nr 23, klasa VII - sala nr 10, klasa VIII - sala nr 22).
Agnieszka Zasztowt - dyrektor szkoły
21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Dzień ten przypomina o różnorodności językowej na świecie, a jednocześnie podkreśla wartość języka w rozwoju dziedzictwa kulturowego.
W naszej szkole obchodziliśmy ten dzień organizując różne zabawy językowe, których celem było przede wszystkim zwrócenie uwagi, że o język ojczysty warto dbać nie tylko od święta, bo dzięki niemu poznajemy rzeczywistość, potrafimy wyrazić emocje. Im mamy sprawniejszy język, tym nasz kontakt z innymi ludźmi będzie łatwiejszy.
W tym dniu uczniowie rozwiązywali łamigłówki językowe, wzbogacali swoje słownictwo, starali się czytać płynnie łamańce językowe.
Na szczególne wyróżnienie zasługują: Izabela Żak (kl.V), Roksana Eizenchart (kl.VI), Lena Gruszczyńska (kl.V), Oliwia Gliszczyńska (kl.VII), Martyna Budner (kl.VIII).
Ewa Wysocka - Bartniczuk, Bogusława Gajewska - polonistki
Powered by aSc EduPage