• Z WIZYTĄ W TEATRZE

• 23 i 25 października 2023r. uczniowie klas III, IV, V, VII, VIII byli w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie na przedstawieniach "Akademia Pana Kleksa" oraz "Zemsta". Wszyscy bardzo uwaźnie oglądali spektakle.

Przedstawienia bardzo podobały się uczniom. Kiektórzy nie mogą się doczekać następnego wyjazdu do teatru i pytają o repertuar, co niezwykle cieszy nas, nauczycieli.

• # SzkołaPamięta

• Jak co roku wzięliśmy udział w akcji "Szkoła Pamięta". W dniu 30 października udaliśmy się na cmentarz w Białogórzynie, aby poosprzątać bezimienne, opuszczone groby i zapalić znicze pamięci.

• DOBRE RELACJE W SZKOLE

• Dnia 26 października 2023r. odbył się apel pod hasłem DOBRE RELACJE.

Uczniowie klas I – VIII w różny sposób przedstawili jak rozumieją to pojęcie. Dzięki pracy zespołowej powstała piękna dekoracja na korytarzu szkoły, do której będziemy odwoływać się w procesie dydaktyczno – wychowawczym.

Dziękujemy Uczniom i Nauczycielom za zaangażowanie i pozytywną atmosferę.

Beata Myczka

Grażyna Mazur

• Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

• W piątek 20 października uczniowie klasy 2 odwiedzili miejscową filię biblioteczną. Na wstępie pani bibliotekarka przeczytała wiersz wprowadzający w tematykę bajek i baśni. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie rozwiązywały zagadki, wykazały się dużą znajomością baśni i bajek. Atrakcją spotkania było wykonanie pracy plastycznej związanej z tematyką zbliżającego się Dnia Dyni. Dziękujemy p. Ewie za zaproszenie i ciepłe przyjęcie dzieci.

S.Lewkowicz - wychowawca kl. 2

• PRZERWA NA CZYTANIEE

• Dnia 18 października 2023 roku nasza szkoła wzięła udział w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”, w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

W tym roku w akcji uczestniczyło:

122 uczniów : 3-4 latki, 5-6 latki oraz uczniowie klas I-VIII,

18 pracowników szkoły,

11 gości: mamy, ciocie najmłodszych uczniów szkoły oraz Komisja Oświaty Urzędu Gminy w Białogardzie.

Czytanie książek odbywało się w różnych miejscach w szkole: na korytarzach, w klasach, na schodach, pod schodami, w bibliotece szkolnej, gabinecie logopedy, pokoju nauczycielskim oraz w sekretariacie szkoły.

Każdego z nas cieszy widok osoby czytającej książkę czy też słuchającej czytanego tekstu, dlatego serdecznie dziękuję za udział w kolejnej akcji „Przerwa na czytanie” i zachęcam do czytania książek w każdej sytuacji i w każdym miejscu.

Nauczyciel-bibliotekarz

Grażyna Mazur

• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

• Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam wszystkim pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia - radości  z wykonywanego zawodu, z codziennych relacji z uczniami, z udanej, owocnej, pełnej zrozumienia współpracy z koleżankami i kolegami z pracy.

Niech Dzień Edukacji Narodowej oraz pozostałe dni w roku szkolnym będą zdrowe, bezpieczne, pełne zadowolenia i satysfakcji.

• PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

• W dniu 13 października 2023r. do grona społecznosci uczniowskiej naszej szkoły przyjęliśmy kolejnych uczniów. Od trego dnia pierwszaki są prawowitymi uczniami Szkoły Podstawowej im. ppor. R. Kuleszy w Pomianowie.

B.Wiśniewska - wychowawca

• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

• W dniu 12 października uczniowie naszej szkooły w pieknych wierszach i piosenkach podziękowali nauczycielom i pracownikom obsługi za trud i zaangażowanie w ich kształcenie i wychowanie.

E.Wysocka - Bartniczuk - opiekun SU

• Z WIZYTĄ W STRAŻY POŻARNEJ

• 6 października uczniowie klasy 2 pojechały do Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Białogardzie, gdzie dowiedziały się na czym polega praca strażaka, obejrzały mundur oraz wyposażenie. Strażacy pokazali urządzenia, z których korzystają podczas różnych działań ratowniczych. Atrakcją było przymierzenie hełmu i założenie butli z tlenem, dotknięcie wszelkich urządzeń, zwiedzanie wozu strażackiego oraz pokaz akcji ratowniczej. Po pełnej atrakcji wizycie w straży dzieci ruszyły spacerkiem do pizzerni, zatrzymując się po drodze na placu zabaw. Był to cudowny dzień pełen wrażeń.

Sylwia Lewkowicz - wychowawca klasy 2

• PRZEWODNICZĄCA SU WYBRANA

• Uczniowie głosują!

Dnia 2 października br. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Jak co roku były one poprzedzone kampanią wyborczą kandydatów. Pojawiły się plakaty, hasła i obietnice przedwyborcze. Ukoronowaniem akcji wyborczej były wybory, które w głosowaniu tajnym, wyłoniły samorządową reprezentację szkoły. W głosowaniu wzięły udział 153 osoby. Decyzją uczniów klas I-VIII Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Lena Przydanek z klasy VII.

NOWEJ PRZEWODNICZĄCEJ SERDECZNIE GRATULUJEMY i ŻYCZYMY OWOCNEJ PRACY!

E.Wysocka-Bartniczuk - opiekun SU

• DZIEŃ CHŁOPAKA W NASZEJ SZKOLE

• Dnia 29.09.2023 roku w naszej szkole, jak co roku świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Dla podkreślenia wagi tego dnia, dziewczęta naszej szkoły oraz Panie nauczycielki ubrały się nie w koszulę, nie założyły krawatów, ani wąsów. Tym razem obowiązującym strojem była bluza i spodnie dresowe oraz czapeczka z daszkiem, czyli ulubiony strój męskiej części uczniów. Dodatkowo chłopcy otrzymali moc życzeń, słodki upominek, dyplomy. Nasi chłopcy byli bardzo miło zaskoczeni.