• KAMPANIA WYBORCZA DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

• JUZ W PONIEDZIAŁEK 2 PAŹDZIERNIKA ODBĘDĄ SIĘ WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKKIEGO NA ROK 2023/2024. OSTATNIA CHWILA NA ZASTANOWIENIE.

NA STANOWISKO PRZEWODNICZĄCEJ SAMORZADU KANDYDUJĄ TRZY UCZENNICE:

LENA PRZYDANEK - kl. VII

JULIA KLACZKWSKA - kl. VI

LENA BIELIŃSKA  - kl. V.

W poniedziałek ogłosimy wyniki wyboru. Głosujcie mądrze.

• XV EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU DLA WSZYSTKICH XXIX SPORTOWY TURNIEJ MIAST I GMIN 2023

• W dniach 23 - 29 września 2023r. Gmina Białogard przystąpiła po raz kolejny do Sportowego Turnieju Miast i Gmin. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły bardzo aktywnie włączyli się do tego sportowego wydarzenia organizując w szkole wiele konkursów i turniejów. Rywalizacja międzyklasowa odbyła się w różnych konkurencjach sportowych:

- wyścigi rzędów,

- turniej piłki ręcznej,

- turniej tenisa stołowego,

- turniej badmintona,

- turniej piłki ręcznej,

- test Coopera,

- turniej w kręgle.

• WYJAZD NA BASEN

• 28 września 2023r. uczniowie klas IV i V odwiedzili Basen Miejski w Białogardzie, gdzie w wesołej atmosferze korzystali ze wszystkich atrakcji wodnych. Następnie udali się na spaceer po Białogardzie.

Wicej zdjęć w Albumie fotograficznym.

• WYJAZD INTEGRACYJNY - TURNIEJ W KRĘGLE

• W dniu 27 września 2023r. uczniowie klas VI, VII i VIII wybrali się do Koszalina na Kręgielnię, gdzie rozegrali turniej oraz zacieśnili więzy koleżeńskie. Zabawa była bardzo udana. Relacja fotograficzna znajduje się w Albumie fotograficznym.

• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

• W tym roku pierwszy dzwonek uczniowie usłyszeli dopiero 4 września, kiedy to tłumie wraz z rodzicami przybyli do szkoły po wakacyjnej przerwie, która niejednej osobie minęła zbyt szybko i podczas której zapewne nie zabrakło wyjazdów, wycieczek i przygód, bo to czas wrócić do pracy i nauki.

Pani Dyrektor na apelu inaugurującym nowy rok szkolny życzyła:

"NAUCZYCIELOM: radości z wykonywanej pracy i wielu sukcesów. Pamiętajcie, że nie wszystkie z nich da się zmierzyć ocenami uczniów. Bądźcie dla uczniów autorytetem, źródłem wiedzy i wsparciem.

RODZICOM: Pamiętajcie, że mamy wspólny cel – jak najlepszą przyszłość Waszych dzieci. Nie zapominajcie też, że my, nauczyciele, jesteśmy tu dla nich. Że zawsze jesteśmy gotowi Was wspierać w wychowaniu Waszych pociech i rozwiązywaniu ich problemów.

UCZNIOM: aby ten rok szkolny pozwolił rozwijać Wasze zdolności i budował Waszą pewność siebie. Osiągajcie wysokie wyniki w nauce, poznawajcie samie siebie, odkrywajcie własne talenty i mocne strony. Chciałabym, aby nauka sprawiała Wam przyjemność. Mam nadzieję, że będziecie tu przychodzić z ochotą i radością, i że wyniesiecie stąd wiele dobrych wspomnień. Z całego serca życzę Wam powodzenia. Wierzę, że rok szkolny 2023/2024, który właśnie się rozpoczął, będzie dobry i owocny dla wszystkich."

Pani Dyrektor podkreślała również, "aby pamiętać, że szkoła to nie tylko miejsce przekazywania wiedzy, umiejętności i nauki, ale również zdobywania wielu cennych doświadczeń. Wszyscy uczymy się tu współpracować, rozwiązywać problemy, wspierać się nawzajem i szanować. A ponieważ to ogromnie ważne elementy ludzkiego życia, wspólnie musimy zadbać, by szkoła była miejscem bezpiecznym, życzliwym i otwartym. Tylko w takich warunkach rozwój powierzonych nauczycielom, dzieci może przebiegać prawidłowo, a nauka będzie przychodzić im
            z łatwością. Stworzenie tak dobrej atmosfery będzie możliwe tylko wtedy, gdy razem – uczniowie, nauczyciele i rodzice – będą się o to starać".

• TALENCIAKI

• Przystąpiliśmy do kolejnej edycji zbierania Talenciaków Lidla. W poprzedniej edycji, dzięki pomocy uczniów, rodziców, pracowników i przyjaciół szkoły udało się nam zdobyć głośnik i wiele gier planszowych. W tej edycji również liczymy na Państwa wsparcie.