• ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW SZKOLNYCH od dnia 1.02.2023r.

• W związku ze zmiana przewoźnika, przekazuję rozkład jazdy autobusów szkolnych obowiązujący od dnia 1.02.2023r. uzyskany od przewoźnika PKS Gryfice.

AUTOBUS nr 1 (5B)

• KLĘPINO BIAŁ.              7.35
            • DARGIKOWO                 7.45
            • POMIANOWO szkoła      7.50

Przewoźnik nie przekazała jeszcze informacji dotyczącej przystanku wsiadania i wysiadania w Białogardzie. Uczniów dojeżdżających do szkoły z Białogardu, zgodnie z wcześniej przekazaną informację proszeni są o bezpośredni kontakt z przewoźnikiem.

• DOBROSTAN NASZYCH WYCHOWANKÓW

•

W naszej szkole realizowany jest ogólnopolski projekt „MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym”, który jest inicjatywą Fundacji „UNAWEZA”, założonej przez Martynę Wojciechowską. W jego ramach, wspólnie z Fundacją „Dbam o Mój Zasięg”, realizowane jest pierwsze na tę skalę, bezpłatne badanie stanu psychicznego młodzieży w Polsce.

MŁODE GŁOWY  to oprócz badania, również działania edukacyjne, które mają zwrócić uwagę na zdrowie psychiczne młodych ludzi, wskazać bariery, z którymi na co dzień się mierzą i przyczynić się do normalizacji sięgania po pomoc. Badanie odbywa się w formie internetowej ankiety, przeprowadzanej w pracowni komputerowej pod opieką koordynatora.

Projekt „Ocena poczucia własnej wartości i sprawczości polskiej młodzieży” wpisuje się w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2022/2023 określone przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Koordynator projektu - Pedagog – Beata Myczka

• Żywa lekcja historii

• W dniu 20 stycznia uczniowie kl. I - VIII oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w żywej lekcji historii, ktorą przedstawiła grupa artystyczna Rekonstrukto.

• WYCIECZKA DO POZNANIA

• W dniu 10 stycznia 45 osobowa grupa uczniów z kl. 3-8 wybrała się do Poznania, gdzie głównym punktem programu była wystawa Body Worlds, na której uczniowie pod przewodnictwem studentów medycyny, mieli możliwość poznania zmian zachodzących w ludzkim ciele – od poczęcia, poprzez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość, aż po jesień życia. Wystawa prezentuje autentyczne ludzkie ciała i fascynujące instalacje multimedialne, pozwala odkryć tajemnice i skomplikowane zagadki ludzkiego organizmu. Wszystkie eksponaty, które znajdują się na wystawie, a jest ich ponad 160 są prawdziwe. Ciała pochodzą od dawców, którzy za życia zgodzili się je przekazać na rzecz Instytutu Plastynacji w Heidelbergu. W instytucie tym prowadzony jest specjalny program dawców ciał na potrzeby plastynacji.

Kluczem do sukcesu BODY WORLDS jest to, że wystawa głęboko zmienia nasze spojrzenie na nas samych: „Zwiedzający patrząc na inne ludzkie ciało odkrywają własne w zupełnie nowy sposób. Ekspozycja przedstawia ciało nie tylko jako podstawę naszej fizycznej egzystencji, ale także jako zwierciadło naszego własnego stylu życia. Cokolwiek robimy lub czego nie robimy, to co jemy, jak i czy ćwiczymy – wszystko ma na nas fizyczny wpływ, zarówno pozytywny, jak i negatywny”. Ekspozycja przywodzi na myśl te skojarzenia i przedstawia wyjątkowość ludzkiego życia. Wiedza zdobyta na wystawie wyostrza poczucie własnej bezbronności oraz wartości własnego zdrowia jednocześnie ucząc jak lepiej dbać o siebie.

Wystawa zrobiła na wszystkich bardzo duże, pozytywne wrażenie i wywołała ogromne emocje.

• MIKOŁAJ W ZERÓWCE

• 4 stycznia 2023r. grupę dzieci sześcioletnich odwiedził św. Mikołaj. Przedszkolaki od samego rana nie tylko z niecierpliwością wyczekiwały, ale także poszukiwały, tego wyjątkowego gościa. Gdy Mikołaj pojawił się w przedszkolu, dzieci przywitały go wierszem i piosenką. W podziękowaniu wszystkie sześciolatki obdarowane zostały prezentami. Po wykonaniu zdjęć Mikołaj ruszył w dalszą drogę. To wyjątkowe spotkanie minęło bardzo szybko i sprawiło dzieciom wiele radości. Serdecznie dziękujemy.

Dorota Trzeszczkowska-wychowawca

• MIKOŁAJ W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

• 22 grudnia w naszym oddziale przedszkolnym pojawił się długo oczekiwany gość – Święty Mikołaj. Pomimo braku śniegu przybył do przedszkola. Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały. Powitaliśmy św. Mikołaja wierszem i piosenką. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze i przyniosło dzieciom wiele radości. Św. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Cieszymy się, że św. Mikołaj o nas pamiętał i czekamy na jego wizytę w przyszłym roku.

Marzena Niewiadomska