• ODWIEDZINY REKORDZISTY GUINESSA

• 27.04.22 naszą szkołę odwiedził 19-to krotny rekordzista Guinessa w odbijaniu piłki. Janusz Chomontek popisywał się swoimi umiejętnościami, które wszystkim uczniom się podobały i chętnie nagradzały oklaskami popisy. W zorganizowanym konkursie na najlepszego „żonglera” nagrodę w postaci piłki i autografu zdobył uczeń kl. VII a - Alan Wójcik.

• AWANS DO WOJEWÓDZTWA

• PTAKI, PTASZKI I PTASZĘTA POLNE                                                               Wielki sukces uczennicy klasy III Leny Gruszczyńskiej, która zakwalifikowała się do kolejnego - wojewódzkiego etapu  konkursu recytatorskiego ,,Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne", który odbędzie się w czerwcu w Bibliotece Publicznej w Koszalinie.

SERDECZNIE GRATULUJEMY  I TRZYMAMY KCIUKI

• MATEMATYKA INACZEJ

• Czy lekcja matematyki musi być tradycyjna - z podrecznikiem, w ławkach? Nic bardziej mylnego. Lekcja matematyki może być zabawna, interesująca, zaskakująca. Tego właśnie doświadczyli uczniowie naszej szkoły podczas lekcji prowadzonych w formie stacji zadaniowychZadanie grupy polegało na podejściu do dowolnej stacji (piekarnia, poczta, sklep mięsny, sklep spożywczy, stoisko z naklejkami, dom babci, park), rozwiązanie zadania, a następnie kierowanie się do kolejnych stacji wskazanych przez prawidłowe odpowiedzi. Kolejność podchodzenia do stacji grupa miała zapisywać na karcie. Każda grupa powinna była przejść 8 stacji bez żadnych powtórek i wrócić do zadania, od którego zaczynała zabawę. Jeśli stacje zaczynały się powtarzać lub zbyt szybko następował powrót do początkowej stacji, oznaczało, że gdzieś został popełniony błąd. I tutaj pojawiał się nauczyciel, dawał odpowiednie wskazówki. Zabawa wymagała od ucznia skupienia i dokładnego czytania. Dzieci były w ruchu, w działaniu. Zadania wywołały radość i uśmiech na twarzach. Młodzież z wielkim zaangażowaniem dyskutowała nad rozwiązaniamiUczniom podobała się taka lekcja.

Agata Król

• Wicemistrzowie Powiatu

•

Dnia 23.04 (sobota) w SP 5 w Białogardzie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Białogardzkiego w Tenisie Stołowym. Nasza szkolna reprezentacja spisała się bardzo dobrze zajmując II m. w klasyfikacji drużynowej.
            Indywidualne nagrody Zdobyły:

za zajęcie I m. w kat. dziewcząt starszych - Angelika Jakubczyk i II m. Marcelina Perkowska, natomiast w kat.dziewcząt młodszych III m. zajęła Julia Sawosz. Wszystkim zawodnikom dziękujemy za sportową postawę i gratulujemy wyników.

Skład:

F.Klaczkowski

J.Klaczkowska

J.Sawosz

J.Rytwińska

R.Eizenchart

N. Straszak

D.Zacharek

W.Gliszczynska

A. Jakubczyk

M. Perkowska

D.Załomska

T. Majewski

Gratulujemy!!!! Małgorzata Gibalska

• Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne - konkurs recytatorski, eliminacje gminne

•

21 kwietnia w Bibliotece Gminnej w Stanominie odbyły się gminne eliminacje Turnieju Recytatorskiego „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”. Wzięło w nich udział siedmioro uczniów naszej szkoły. Do kolejnego etapu zakwalifikowali się:

Lena Gruszczyńska

Dariusz Obszyński

Maciej Walczak

Eliminacje powiatowe odbędą się 27 kwietnia w Białogardzie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a naszym reprezentantom życzymy powodzenia .

• WIELKANOC

• Wszystkim Uczniom, Pracownikom obecnym i byłym, Rodzicom i Sympatykom naszej szkoły składam życzenia ZDROWYCH, SPOKOJNYCH, spędzonych w rodzinnym gronie Świąt Wielkanocnych pełnych wiary, optymizmu i wiosennego nastroju.

• PTAKI, PTASZKI i PTASZĘTA POLNE 2022

• 11 kwietnia odbyły się w naszej szkole eliminacje do Gminnego Konkursu Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne, w których udział wzięło 11 osób, a spośród nich 7 osób będzie reprezentowało naszą szkołę na wyższym szczeblu.

W kategorii Ptaszków naszymi reprezentantami będą: Lena Gruszczyńska, Agnieszka Medwid, Izabela Żak - wszystkie są uczennicami kl. III.

W kategorii Ptaków reprezentować nas będą: Karolina Pańko - kl. V, Dariusz Obszyński - kl. VI i Wiktoria Rosińska - kl. IV.

W kategorii Ptaków reprezentantem będzie Maciej Walczak z kl. VIIIa.

Za wszystkich mocno trzymamy kciuki.

B. Gajewska

• WIELKANOCNE PALMY I PISANKI

• Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych został ogłoszony w naszej szkole międzyklasowy konkurs na palmę i pisankę - jedne z najważniejszych symboli świąt.

Celem tego konkursu była aktywizacja uczniów w zakresie popularyzacji zanikającego zwyczaju własnoręcznego tworzenia pisanek i palm wielkanocnych. Była to wspaniała okazja do odkrycia swoich talentów, zdolności plastycznych oraz rozwijania wyobraźni.

Bardzo trudno było wyłonić zwycięzcę. Dzieci w swoje prace włoży serce i radość. Wszyscy są ZWYCIĘZCAMI.

A. Król, B. Rój

• DZIEŃ MUFFINKA

• 30 marca obchodziliśmy Dzień Maffinka, w związku z czym biblioteka szkolna zorganizowała konkurs "Tra-la-la wesoły Muffinek to ja". Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej - format A4 (rysunek, wyklejanka, wydzieranka) lub pracy przestrzennej do 10 cm wysokości lub napisać rymowankę - minimum 4 wersy.

Na konkurs wpłynęło 14 prac, wszystkie kolorowe i jedyne w swoim rodzaju. Każdy uczestnik został nagrodzony upominkiem.

Grażyna Mazur - nauczyciel bibliotekarz