• BEZPIECZNE WAKACJE

• Dnia 22 czerwca, Policjantka z KPP oraz przedstawicielka PSSE w Białogardzie  przeprowadziły zajęcia profilaktyczne BEZPIECZNE WAKACJE.

W klasach I – III omówiono zasady bezpiecznego wypoczynku letniego w miejscu zamieszkania, nad wodą, w górach oraz  zasady bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.

W klasach IV – VIII omówiono dodatkowo konsekwencje wynikające ze stosowania środków psychoaktywnych oraz zagadnienia odpowiedzialności nieletnich.

Beata Myczka

• ZDROWA LEKCJA TECHNIKI

• Uczniowie klasy piątej mieli okazję na lekcjach techniki między innymi:

·       poznać zasady zdrowego odżywiania

·       dowiedzieć się, które składniki pożywienia są ważne w diecie, jaką rolę pełnią w organizmie i w jakich produktach spożywczych występują.

Nauczyciel zwrócił  uwagę dzieci na zbędne i szkodliwe substancje (zły cukier, zły tłuszcz, sztuczne substancje dodawane do żywności) oraz źródła ich występowania (słodycze, fast-foody). Pokazał dzieciom, jaka jest rola aktywności fizycznej w zalecanym modelu zachowań ucznia. W ramach podsumowania tematu ABC zdrowego stylu życia dzieci wykonały koktajle owocowe oraz wrapy z kurczakiem grillowanym przygotowałam z sosem czosnkowo-ziołowym i mnóstwem warzyw.

Agata Król

• POZNAJ POLSKĘ - trzydniowa wycieczka do Trójmiasta dla kl. IV - VIII

• W ramach przedsięwzięcia Minsterstwa Edukacji i Nauki, Poznaj Polskę, z którego pozyskaliśmy środki na dofinansowanie wycieczki, uczniowie kl. IV - VIII w dniach 13 - 15 czerwca odwiedzili Trójmiasto. Dnia 13.06. uczniowie zwiedzili Westerplatte. Była to duża dawka historii naszego kraju w miejcsu pełnym zabudowań i riun ukrytych wśród zieleni. Duże wrazenie zrobił Pomnik Obrońców Westerplatte. Następnie wycieczkowicze udali się do Sopotu, gdzie spacerowali po molo oraz zobaczyli ciekawostkę architektoniczną "Krzywy Dom". W dniu 14.06. zwiedzili Dar Pomorza i Skwer Kościuszki, odbyli rejs statkiem po porcie, eksperymentowali, odkrywali i poznawali świat w Centrum Nauki Experyment. Następnie udali się do Gdańska do nowego, interaktywnego Muzeum II Wojny Światowej, gdzie wraz z audioprzewodnikiem w sposób ciekawy i dostosowany do wieku, poznali historię II wojny światowej. Ostatni dzień wycieczki przeznaczony był na zwiedzanie z przewodnikiem Gdańska: Kościół Mariacki, Ratusz, fontanna Neptuna, ulica Mariacka, Długi Targ oraz słynny "Żuraw", statek - muzeum "Sołdek". Panoramę Gdańska uczniowie podziwiali z "lotu ptaka" na Kole Widokowym. Nie lada atrakcją na zakończenie wycieczki była również wizyta w ZOO.

• POZNAJ POLSKĘ - wycieczka kl. I - III do Gryfic i Kołobrzegu

• W ramach programu Minsterstwa Edukacji i Nauki, Poznaj Polskę, z którego pozyskaliśmy środki na dofinansowanie wycieczki, uczniowie kl. II - III w dniu 3 czerwca odwiedzili Gryfice, gdzie zwiedzili Wystawę Pomorskich Kolei Wąskotorowych oraz Kołobrzeg, w którym odwiedzili Muzeum Oręża Wojska Polskiego. W Gryficach uczniowie zobaczyli zabytkowe parowozy, wagony osobowe i towarowe oraz drobne urządzenia kolejowe. Natomiast w Kołobrzegu ogromy zbiór militariów używanych od średniowiecza do czasów współczesnych, różne rodzaje broni, mundurów i uzbrojenia  oraz samoloty, czołgi, działa i wyrzutnie. Wycieczka zakończyła się wejściem na latarnię morską i spacerem brzegiem morza.

Agnieszka Zasztowt