• ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

• 24 czerwca 2022r. o godzinie 8.00 w sali gimnastycznej SP Pomianowo spotkali się uczniowie wraz z rodzicami, rodzeństwem, dziadkami, aby wspólnie z gronem pedagogicznych i pracownikami Szkoły Podstawowej w Pomianowie oraz Wójtem Gminy Białogard, Jackiem Smolińskim, uroczyście zakończyć rok szkolny 2021/2022, pożegnać Absolwentów i wspólnie przywitać upragnione wakacje.

Dyrektor szkoły – Agnieszka Zasztowt, krótko podsumowała mijający rok szkolny, w którym to do szkoły uczęszczało 176 uczniów i 32 dzieci do oddziałów przedszkolnych, świadectwa z wyróżnieniem otrzymało 20 osób, średnia ocen wyniosła 3,82. W rankingu średnich ocen klas, najwyższą średnią uzyskała klasa VIIIa – 4,08, wyprzedzając o jedną setną klasę V. I tym samym, klasa V musiała pożegnać przynajmniej na pół roku Przechodni Puchar Dyrektora Szkoły, który będzie cieszył oko Wychowawczyni klasy VIIIa. Najwyższą średnią w szkole, w tym roku szkolnym uzyskali Nikola Stasińska i Hubert Rożek oboje z klasy VIIIa, ich średnia wyniosła 5,39. Doceniła ten fakt Pani dyrektor wręczając Nikoli i Hubertowi Nagrodę Dyrektora Szkoły oraz Akt Nadania Godności Najlepszego Absolwenta, jednocześnie gratulując rodzicom wzorowego wychowania dzieci. Za wielokrotne reprezentowanie szkoły na arenach sportowych i nie tylko, biorąc pod uwagę cały okres nauki w Szkole Podstawowej w Pomianowie wśród uczniów klas VIII, dyrektor szkoły wyróżniła Huberta Rożka, Jakuba Lewandowskiego, Olgierda Popielarskiego i Wojciecha Górkę, wręczając chłopcom pamiątkowe statuetki.

Dyrektor szkoły podkreśliła również reprezentowanie Szkoły Podstawowej w Pomianowie w różnych konkursach wiedzy, plastycznych, recytatorskich, sportowych, wymieniając ważniejsze tegoroczne osiągnięcia:

- dwie uczennice kl. VIIIa zostały finalistkami etapu Wojewódzkiego Konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie – Zofia Bederska konkursu języka niemieckiego i Ewa Kopak konkursu historycznego,

- uczennica kl. III Lena Gruszczyńska dotarła do Wojewódzkiego Finału Konkursu Recytatorskiego „Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne”,

- uczniowie Gaja Kupis z kl. V, Paulina Gliszczyńska, Eryk Wójcik i Jakub Zawadzki wszyscy z kl. IV, Klaudia Rak i Tomasz Majewski, z kl. VIIa, oraz Hubert Rożek z kl. VIIIa, zostali finalistami Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego,

- uczennica kl. VIIIa Angelika Jakubczyk zdobyła II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Białogardzkiego w Tenisie Stołowym, natomiast Marcelina Perkowska z kl. VIIa miejsce II i Julia Sawosz z kl. IV miejsce III.

Chwilę przed tym jak uczniowie klasy VIII mieli zostać Absolwentami szkoły, dyrektor poinformowała, że nie tylko oni kończą szkołę i opuszczają jej mury – po 35 latach zmagań w szkole Pani Barbara Stasiak przeszła na emeryturę. Dyrektor wraz z Wójtem oraz przedstawiciele uczniów podziękowali Pani Barbarze za trud, wysiłek, wytrwałość i cierpliwość oraz życzyli uśmiechu na twarzy, odpoczynku w zaciszu domowym i możliwości spełniania marzeń, na które dotychczas nie było czasu.

Na koniec dyrektor szkoły serdecznie podziękowała kadrze pedagogicznej i pracownikom szkoły za trud i wysiłek oraz zaangażowanie w kształcenie i wychowanie dzieci. Rodzicom życzyła dużo radości i zadowolenia ze swoich pociech, a jednocześnie podziękowała wszystkim, którzy angażowali sięw działalność na rzecz szkoły. Dzieciom życzyła dużo słońca i uśmiechu oraz wspaniałego wypoczynku prosząc o rozwagę podczas zabaw i kąpieli.

Ewa Wysocka – Bartniczuk – opiekun SU

• DZIEŃ DZIECKA

• Po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią, znów w naszej szkole było bardzo gwarno. Otóż Dzień Dziecka świętowało wspólnie około 500 osób. Wzorem lat ubiegłych do wspólnej zabawy zaprosiliśmy uczniów i nauczycieli z Rogowa i Stanomina. Wszyscy uczniowie rywalizowali w Turnieju sportowym - wyścigi rzędów, w którym zwyciężyła nasza szkoła, a dodatkowo między Pomianowem a Stanominem rozegramy został mecz piłki nożnej, w którym lepsi okazali się goście. Po sportowych zmaganiach czekały na naszych milusińskich dmuchane zjeżdżalnie, słodki poczęstunek, możliwosć pomalowania buzi oraz zrobienia kolorowych warkoczyków. Zabawa była bardzo udana a na twarzach wszystkich DZIECI, i tych młodszych, i tych troszkę starszych malował się szeroki uśmiech. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w Albumie fotograficznym (zakładka Z życia szkoły).

• SPORTOWA POSTAWA FAIR PLAY DOSTRZEŻONA I NAGRODZONA

• Wójt Gminy Białogard - Pan Jacek Smoliński podczas sportowych potyczek zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka w Nosówku zauważył wysokie umiejtności piłkarskie oraz godną naśladowania sportową postawę fair play naszego ucznia - Gabriela Szczepańskiego, obok których nie można przejść obojętnie. Dlatego też Wójt odwiedził młodego człowieka w szkole i wręczył mu drobny upominek. Mina Gabrysia bezcenna. Dziękujemy w imieniu Gabrysia.