• WIEJSKA ZAGRODA - wycieczka kl. II i III

• 18 maja, w ramach programu dla szkół, uczniowie klasy II i III, odwiedzili Drzewiańską Zagrodę, gdzie zostali oprowadzeni po ogródku, w którym rozpoznawali rośliny warzyw w fazie wzrostu, Dotykali roślin, poznawali zapach ziół. Pani Hania, właścicielka obiektu, opowiadała o planowaniu grządek warzywnych, ich przygotowaniu, wysiewie nasion, pielęgnacji roślin oraz ich podlewaniu deszczówką.

W grupach uczniowie projektowali wiejskie ogródki wykorzystując zdobytą wiedzę.
            Z Panią Lucyną pracującą w Zagrodzie rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu oraz roli warzyw, owoców, mleka i jego przetworów w codziennej diecie.

Na wycieczce było wesoło, ciekawie, kolorowo i smacznie.

Beata Wiśniewska

• 231 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

• Dnia 6 maja 2022 roku uczniowie naszej szkoły uczcili 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Tym razem uczniowie połączyli sport i wiedzę.

Uczniowie klas I-III wzięli udział w biegu z flagą, natomiast chętne osoby z klas starszych uczestniczyły w biegu konstytucyjnym. Zwycięzcy biegu na pamiątkę otrzymali okolicznościowe medale.

Ponadto uczniowie klas V-VIII sprawdzili swoją znajomość zasad ortograficznych pisząc dyktando szkolne związane z okolicznościami uchwalenia Konstytucji 3 maja. W kategorii klas V-VI dyktando najlepiej napisał Arkadiusz Zacharek z klasy V, w klasach VII-VIII na podium stanęły dwie uczennice z klasy VIIIa: Otylia Partyka
            i Katarzyna Medwid. Gratulujemy!!!

Barbara Rój, Ewa Wysocka - Bartniczuk, Małgorzata Gibalska

• MISTRZOWIE POWIATU w OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU WIEDZY o BEZPIECZEŃSTWIE RUCHU DROGOWEGO

• Dwie reprezentacje naszej szkoły - grupa młodsza w składzie: Gaja Kupis, Paulina Gliszczyńska, Eryk Wójcik i Jakub Zawadzki oraz grupa starsza w składzie: Klaudia Rak, Tomasz Majewski i Hubert Rożek, nie mieli sobie równych podczas powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego zdobywając I miejsca i awans do eliminacji wojewódzkich.

W eliminacjach wojewódzkich konkurencja była niezwykle silna i pomimo, iż nasze drużyny nie zdołały wywalczyć wysokich lokat, jesteśmy dumni z ich występu oraz wyciągamy wnioski na przyszłość.

Agata Król

Małgorzata Gibalska